У суботу, 30. марта 2019. наши ученици су учествовали на Окружном такмичењу из књижевности, одржаном у 10 сати у Филолошкој гимназији.  Уложили су изузетан труд и посветили много времена припремајући се да покажу добро знање у конкуренцији са учесницима из бројних гимназија и стручних школа. Похваљујемо наше ученике, њихов рад и очигледну жељу да што успешније представе своју школу: Софију Чумић МС I5 (16 бодова), Милоша Михајловића МС I5 (11 бодова), Тијану Радисављевић МС III3 (14 бодова), Александра Антића МС III2 (16 бодова), Зорану Симић ФIII2 (19 бодова), Верицу Јовановић ФIV3 (16 бодова) и Марију Арбутину ФIV2 (14 бодова).

Честитамо Зорани Симић на освојеном 2. месту! Желимо јој много среће и успех на Републичком такмичењу!

Ученике је пратила Славица Марковић, наставник српског језика и књижевности.