Фудбалска секција – Мушка екипа је на Општинском такмичењу освојила треће место, а женска екипа друго место – наставник Филиповић Живадин.

Одбојкашка секција - Мушка екипа је на Општинском такмичењу освојила шесто место, а женска екипа треће место – наставник Драгишић Радојка. У школском првенству учествовало је 14 одељења наше Школе. Школско првенство је омогућило да се препознају таленти са којима је интензивиран рад. На фестивалу одбојке, који је био одлично организован од стране СПЦ у сарадњи са Унијом средњошколаца Србије, освојили смо треће место, пехар и поклоне.

Кошаркашка секција - Мушка екипа није учествовала на Општинском такмичењу, а женска екипа је освојила треће место – наставник Стојковић Предраг.

Рукометна секција - Мушка екипа је на Општинском такмичењу освојила треће место, а женска екипа друго место – наставник Горица Мирковић. Кроз секцију је прошло око 60 ученика. Реновирање спортског терена је допринело квалитету рада са ученицима.

Оријентиринг – Ученици Школе су учествовали на сва три одржана такмичења, на првом је женска екипа освојила прво место – наставник Мирјана Јанковић.

ШКОЛСКА 2013/14. г.

УСПЕХ ШКОЛСКИХ РУКОМЕТАШИЦА

На Општинском такмичењу у рукомету у септембру 2013. године, женска екипа Школе /трећи и четврти разред/ је освојила ПРВО место, а друга екипа /од првог до трећег разреда/ ДРУГО место. Мушка екипа /од првог до трећег разреда/ ДРУГО место и друга екипа /трећи и четврти разред/ ТРЕЋЕ место. Све екипе је за такмичење припремала  наставник Горица Мирковић.

Такмичиле су се: Анђела Јањушевић, Јагода Штевин, Ивана Иванковић, Катарина Новчић, Бојана Јаковљевић, Сунчица Јовановић, Ђукић Катарина, Александра Јаначковска, Емилија Петровић, Сара Гошњак, Маријана Пејдановић, Ана Малић, Кристина Ковач, Дијана Милосављевић, Александра Макуловић, Дамњана Бандаревић, Александра Ранђеловић, Кристина Младеновић, Тамара Миленковић, Ћуковић Јована, Ћуковић Марија и Николић Милица.

У мушкој екипи били су: Филип Михајлов, Милош Делић, Лазар Авакумовић, Лука Марош, Никола Петровић, Дарко Стаменковић, Милорад Самарџија, Урош Лукић, Иван Неделков, Јован Брковић, Лука Човић, Дамњан Којић, Никола Војновић, Стефан Матијевић, екипа која је освојила треће место: капитен Страхиња Баковић, Ивица Бошковић, Александар Миленковић, Станко Лазовић, Александар Грујић, Лука Вуковић, Михајло Ђорђевић, Урош Марушић, Владо Радека, Милан Симић, Петар Миљуш, Душан Миленковић, Лазар Крстић, Марко Радовић и Лазар Јеремић.

УСПЕХ ШКОЛСКИХ КОШАРКАШИЦА

Ученици Школе су крајем јануара учествовали на Општинском кошаркашком такмичењу у организацији Спортског савеза Звездаре. Девојке су, предвођене сјајним капитеном Даницом Вујановић Ф3/1, на утакмици 29.01.2014. године у СЦ Олимп,

успеле да освоје ПРВО МЕСТО и пласирају се на даље такмичење у градској конкуренцији. Поред Данице, част Школе браниле су и Јовановић Сунчица Ф4/2, Новчић Катарина Ф4/3, Иванковић Ивана М4/1, ЈањушевиЋ Анђела Ф4/2, Петровић Мирјана М3/5, Милошевић Катарина и Милошевић Кристина М2/5, Миладиновић Кристина М2/6 и Чајковић Милица М2/6.

На такмичењу 30.01.2014. године имали смо и представнике у мушкој конкуренцији, који на жалост, и поред пожртвоване игре, нису имали спортску срећу: Трубарац Душан М4/4, Калаба Александар М4/4, Младеновић Марко М4/4, Радека Владо М4/5, Чуровић Новак М4/1, Радојковић Вељко СТ3/1, Јокић Милован СТ4/2, Нешић Никола СТ3/1, Стаменковић Дарко Л2/1 и Никола Радосављевић М1/

На градском такмичењу у кошарци, предвођене наставником Славицом Виторовић, девојке су освојиле ТРЕЋЕ МЕСТО, победивши екипу 12.Београдске гимназије: Јовановић Сунчица Ф4/2, Даница Вујановић Ф3/1, Новчић Катарина Ф4/3, Иванковић Ивана М4/1,  Петровић Мирјана М3/5, Милошевић Катарина и Кристина М2/5, Миладиновић Кристина М2/6 и ЈањушевиЋ Анђела Ф4/2.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У АТЛЕТИЦИ

25. априла 2014. године у СЦ „Олимп“ одржано је Општинско такмичење у атлетици. Школу су представљале две екипе, мушка и женска. Ученике је припремала и била вођа екипе наставник Славица Виторовић. Девојке су уложиле несебичан напор и достојно репрезентовале школу: Петровић Мирјана МС3/5 је освојила ПРВО место (трка на 800м), Бадаревић Јелена МС3/5 је освојила друго место (скок у даљ),Ђукић Катарина МС3/1 је освојила друго место (трка на 100м) и Вајзе Катарина  МС3/5 (трка на 400м).

Мушка екипа је освојила екипно ПРВО место и пласирала се на градско такмичење (као и сви појединачни победници дисциплина): Миљуш Петар МС4/1 (ПРВО место трка на 100м), Стојиљковић Никола МС3/1 (ПРВО место бацање кугле), Пацић Антонио  МС3/5 (друго место скок у даљ), Латиновић Милан  МС3/2 (друго место 1000м), Ненадовић Вања Л2-2 (друго место трка на 400м), Авакумовић Лазар МС3/5, Марковић Марко  МС3/1, Марош Лука  МС3/5 (штафета).

На Градском такмичењу у атлетици одржаном 07. маја 2014. на стадиону Црвене Звезде, у екипној конкуренцији се такмичила мушка екипа - Миљуш Петар МС4/1 (100м и 4*100), Стојиљковић Никола МС3/1 (бацање кугле), Пацић Антонио  МС3/5 (скок у даљ), Латиновић Милан  МС3/2 (1000м), Ненадовић Вања Л2-2 (400м), Марковић Марко МС3/2, Марош Лука  МС3/5 и Богдановић Никола МС3-7 (4*100).У женској конкуренцији имали смо само једну представницу - Петровић Мирјану (800м).

На жалост ове године  нисмо успели да се изборимо са јаким противницима, тако да нисмо узели ни једно од прва три места. Ученици су сјајно репрезентовали своју школу. Вођа екипе је била наставник Славица Виторовић.

ПЕХАР ЗА НАЈБОЉЕГ ГОЛМАНА СА МЕЂУНАРОДНОГ ТУРНИРА

Ученица одељења СТ 4/1 МИЉАНА ТЕШИЋ освојила је пехар за најбољег голмана са међународног турнира у Новом Саду. Турнир је одржан 17.11. 2013. године. Пехар, који је Миљана добила, је још значајнији имајући у виду да је Миљана први голман из Б1 групе који је освојио овако високо признање.
ЗЛАТНА МЕДАЉА НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ У КАРАТЕУ

На Светском првенству у Прагу, World Traditional karate - styles Board, World Fudokan Federation, одржаном у периоду од 29.11. до 02.12.2013. године, ученица одељења Л4/2 МИНА ПЕРИЋ освојила је златну медаљу у категорији ката!