1   - следећа страна

ОБАВЕШТЕЊЕ

Новембарски испитни рок

Распоред испита за новембарски испитни рок, за кандидате који су на преквалификацији, можете погледати ОВДЕ.

nemaslike.png

Представа ''Сама је тражила''

У оквиру пројекта ''Сама је тражила'' који је подржала ГО Звездара кроз Конкурс, ''Пан позориште'' ће у термину (16.дана активизма) 22.11.2022. у 20ч. и 05.12.2022. у 20ч. одиграти на својој сцени представу ''Сама је тражила''.

Улаз је бесплатан.

О представи

ba060ee2-e03a-42b9-bf85-404002cf5a37.jpg

АКЦИЈА ДОБРОВОЉНОГ ДАВАЊА КРВИ

У сарадњи са Институтом за трансфузију крви РС и Црвеним крстом Звездаре, Школа је организована акцију добровољног давања крви 9.11.2022. године у којој су учествовали пунолетни ученици и наставници.

Као и увек, одзив је био одличан. На акцију је дишао 101 потенцијални давалац од чега је крв дало 91 а одбијено је 10 из медицинских разлога.

СЛИКЕ

Организатор акције је Александра Христић, помоћник директора

46283f0c-c673-4d35-be21-c2b4d3e0b0c5.jpg

ЕВРОПСКА НЕДЕЉА БЕЗБЕДНОСТИ И ЗДРАВЉА НА РАДУ

У оквиру Европске недеље безбедности и здравља на раду, 24.10.2022.године, ученици Медицинске школе на Звездари, а представници Ђачког парламента су у пратњи наставница здравствене неге  Бојане Ђинђић и Драгице Малиш посетили Хотел Зира.

Имали су прилику да чују министарку за рад, запошљавање, борачка и социјална питања-проф.др Дарију Кисић, в.д. директора Управе за безбедност и здравље на раду-Дуњу Цицмил, представника европске агенције за безбедност и здравље на раду Michele Dinelli.

O унапређењу безбедности и здравља на раду у Републици Србији говорили су проф. др Владимир Мученски и проф. др Бранко Радуловић.

О систему безбедности и здравља на раду у Републици Србији говорила је Мира Божић из Управе за безбедност и здравље на раду.

О инспекцијском надзору у области безбедности и здравља на раду са посебним освртом на учење кроз рад говорила је Маја Илић, инспекторат за рад.

О факторима ризика и превенцији мишићно-коштаних поремећаја здравља са посебним освртом на здравље на раду,говорио је др Вук Марушић.

О факторима ризика за појављивање мишићно-коштаних болести код здравствених радника говорили су др Маја Милошевић и Миле Јакишић.

Приликом демонстрације заштитних положаја случајним одабиром изабран је ученик наше школе МС 2/2 Лука Стојановић на шта смо посебно поносни.

Конференцији су присуствовалИ: МС 2/1 Михајло Ристић и Стефан Јовановић, МС 2/2 Лука Стојановић, МС 2/4 Марко Плављанић и Петар Драгишић, МС 3/5 Невена Менковић и Лука Вујић, Ф 3/1 Лука Грујић и Наташа Маринковић,  СТ 3/1 Милица Грковић и Нађа Јанићијевић, Л 4/1 Марија Конта и Теодора Живадиновић.

Овом приликом су се захвалили Медицинској школи на учешћу у нади и жењи за добром сарадњом и у будућности.

Предавања су била занимљива и корисна тако да ће представници ђачког парламента моћи да пренесу своја запажања и осталим ученицима Медицинске школе.

СЛИКЕ

Наставник здравствене неге Бојана Ђинђић

9ec30749-3b95-487f-bb07-93f33c720e47.jpg

ОБАВЕШТЕЊЕ

Новембарски испитни рок

1. Пријава испита за новембарскии испитни рок је од 14-22.11.2022. год.

2. Новембарски рок ће бити реализован од 28.11-02.012.2022. год.

Распоред испита биће накнадно објављен.

nemaslike.png

1   - следећа страна