1   - следећа страна

10. октобар - Светски дан менталног здравља

Ове године Светски дан менталног здравља, обележава се под слоганом: „Промоција менталног здравља на радном месту“.
Светска здравствена организација, овим поводом, истиче колико је важна превенција менталних поремећаја и очување менталног здравља на радном месту. Безбедно и здраво радно окружење може деловати као заштитни фактор за ментално здравље. Неповољни услови рада утичу на ментално здравље, укупан квалитет живота и продуктивност на послу. Подржавајуће радно окружење подстиче добро ментално здравље пружајући осећање продуктивности, унутрашњег задовољства и мотивисаности за рад.

Ученици наше Школе, МС 4/2 и Ф 3/2, су се потрудили да својим радовима подсете колико је ментално здравље важно и како стално треба да радимо на његовом очувању.

Представљамо један диван рад, нашег ученика Станка Анђића, који се потрудио да својом песмом допринесе подизању свести о значају менталног здравља.

Здравље душе

Унутар душе постоји сила

Која контролише добро и зло

Унутар душе постоји сила

Која под ногама потреса тло.

И та сила зна да чезне,

И та сила зна да пати

И она каткад тужна бива

Човек мора то да схвати!

Кад та горда сила лоше бива

Не треба је ружно звати,

Нити треба она то да скрива

Већ јој тада руку дати.

Помоћ сили снагу даје

Да поново гордо ходи,

Зато разум нека траје

И нек’ сваком здравље годи.

Станко Анђић, МС IV2

Наставник Биљана Миливојевић

16d0408d-f717-4da9-99fd-e14c1a2ec3f8.jpg

СВЕТСТКИ ДАН СРЦА

Светски дан срца у организацији Универзитетског клиничког центра Србије је одржан 29.09.2024. године на Сава променади. Циљ је била едукација грађана о кардиоваскуларним болестима и превенцији кардиоваскуларних болести које су водећи узрок оболевања и умирања. Као представници медицинске школе на Звездари учествовали су ученици одељења МС 4/1, 4/6, 3/3 и 3/5 са наставницима здравствене неге Драгицом Малиш, Маријом Нешић и Јованом Предојевић Ћоровић. Ученици су били активни у спровођењу здравствено васпитних активности усмерених ка информисању грађана о ризицима за кардиоваскуларне болести и могућностима заштите здравља. Похваљујемо све ученике који су допринели успешном обележавању Светског дана срца.

9fab3d15-0fc7-4d3b-a18f-f8d59f3d024a.jpg

МАНИФЕСТАЦИЈА „13. Дани сениора на Звездари“

13. Дани сениора на Звездари су одржани од 25.09. до 27.09.2024. године. Наша школа је позвана да учествује у реализацији програма. Ученици су са својим наставницима поносно представили школу и веома вредно учествовали у реализацији програма.

Ученици наше школе су остварили изузетно добру сарадњу са другим учесницима овог програма. Старије особе су похвалиле њихов марљив рад, труд и емпатију. Организатори из општине Звездара и председник ГО Звездара су се захвалили наставницима и ученицима који су помогли да се успешно реализује манифестација „Дани сениора“ и исказали задовољство на досадашњој сарадњи у нади да ће заједно реализовати још много пројеката. Веома смо поносни на наше ученике који су достојанствено представили школу и професију медицинске сестре-техничара.

Више слика са манифестације можете погледати ОВДЕ.

Јована Предојевић Ћоровић

ac23132e-d215-4b17-b3aa-977cc43b69d4.jpg

Војномедицинска академија

На Војномедицинској академији је 17.09.2024. године одржан симпозијум „Савремени приступ у организацији рада медицинских сестара и здравствених техничара“. Нашу школу су представљали наставници здравствене неге Јована Предојевић Ћоровић, Марија Нешић, Јелена Вељковић и Бојана Ђинђић са ученицима одељења МС 3/2 и МС 4/2. Утисци са симпозијума су веома позитивни и захвални смо на позиву Војномедицинској академији. Активности и одговорности медицинских сестара и здравствених техничара су истакнуте као изузетно значајне и есенцијалне у медицинској пракси, са посебним освртом на неопходност правилне организације рада. Ученици су пажљиво слушали и истакли како су имали прилику да науче нешто ново у вези са организацијом у сестринском раду. Похваљујемо наше ученике који су поносно представљали школу. Порука са данашњег симпозијума била је мудра реченица Флоренс Најтингел „Ако у сестринству не напредујемо сваке године, сваког месеца и сваке недеље, верујте ми да тада назадујемо“.

3d778103-499a-4c3e-bfa8-ebafba38c189.jpg

КОНКУРС

Конкурс за упис и школовање полазника за специјалистичко образовање, образовни профил: Медицинска сестра за рад у трансфузији крви школске 2024/2025. године можете погледати ОВДЕ

nemaslike.png