1   - следећа страна

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

Развој епидемиолошке ситуације условио је прелазак Школе на онлајн наставу. Настава траје до 18. децембра 2020. године (петак), када завршава прво полугодиште. Ученицима је у интересу да добију позитивну закључну оцену до тог датума, јер ће ученик са недовољним оценама или неоцењен морати у другом полугодишту да одговара и градиво првог полугодишта. Зато је битно да се ученици редовно одазивају на позиве наставника и одељењског старешине и да савесно раде још ове три седмице. Неодазивање ученика на захтеве наставника и електронску комуникацију у договорено време третираће се као повреда обавеза ученика и неоправдано изостајање, што ће резултирати и одговарајућим васпитним мерама. Дакле, изостајање ученика из електронске комуникације биће евидентирано. Ученик незадовољан предложеном закључном оценом може се договорити са предметним наставником да се испитивање и оцењивање решава непосредно у згради Школе.

Зимски распуст за ученике почиње 21. децембра 2020. године а завршава 17. јануара 2021. године. Настава у другом полугодишту почеће 18. јануара 2021. године (понедељак), а да ли ће бити онлајн или редовна у Школи зависи од развоја епидемиолошке ситуације. Како бисте правовремено чули све информације од значаја за вас и школу пратите објаве на сајту Школе и будите у контакту са вашим одељењским старешинама, а у договору са старешинама извршиће се и подела ђачких књижица.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА КАНДИДАТЕ НА ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈИ

Због тренутне епидемиолошке ситуације, обавештавају се кандидати који су на преквалификацији да ће термини за одрађивање вежби (за јануарски испитни рок) бити накнадно објављени. Како бисте били правовремено обавештени о свим информацијама везаним за јануарски испитни рок пратите вести на сајту Школе.

РАСПОРЕД НАСТАВЕ

Распоред наставе за месец новембар по разредима, група и сменама можете погледати ОВДЕ.

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Помоћ за породицу Дамњановић

Тим за хуманитарну активност школе је средином септембра покренуо акцију за помоћ породици Дамњановић, након новинарског чланка у Телеграфу. У акцији су учествовали ученици и наставници школе, а циљ је био прикупљање животних намирница, средстава за хигијену, школског прибора, гардеробе и новца.

Екипа Телеграфа је након завшетка наше заједничке акције, дошла у школу и направила прилог који је изашао у њиховим новинама.

Прилог можете погледати ОВДЕ.

ЗВЕЗДАРИЈАДА 2019/2020.

Такмичење за најбоље младе писце и песнике на Звездари

У петак, 9. маја 2020. године, у дворишту кафеа Кабинет АРК одржано је финално вече и додела награда за најбољу кратку причу и песму. Ученици и наставници су имали прилику да разговарају са члановима жирија (Ризница речи) и да чују њихове утиске и сугестије у вези са пристиглим радовима.

На адресу Ризнице речи 17 ученика наше школе је послало 33 рада.

Анастасија Тодоровић МС2/5 је освојила прво место за кратку причу, Анастасија Томић MС4/3 је освојила друго место, Александар Поцек МС4/3 и Стефан Живковић МС4/1 су поделили треће место. Милица Ранковић МС4/1, Милена Микић МС4/2  су похваљене за приче.

Посебну захвалност дугујемо нашим колегиницама које су се нашле у улози ментора  младих уметника, Славици Марковић и Душици Шундек.

Честитамо свим учесницима и радујемо се освојеним наградама. Много среће и успеха у даљим списатељским подухватима!!!

СЛИКЕ

132e254e-8b3e-4008-894b-7f68e9f04010.jpg