1   - следећа страна

21.11.2017.

Фестивал здравља

3.11.2017. у Дому војске одржан је  фестивал здравља а на трибини за младе Пројекат  ,,Будућност # за 5"- радионица Старт  уп # за 5"
Присуствовали су и учествовали у дискусији ученици  IV2/2 гр. и III6/3 гр.
IV4:  Кракер Злата, Крстић Јелена, Куртума  Лука, Марковић Сара, Милатобић Лука, Милосављевић Теодора, Молдобан Марина, Николић Зорана, Паљић Анђела, Петковић Никола.
МСIII6: Симеуновић Ана, Стефановић Андреа, Спајић Катарина, Тодоровић Теодора, Ћорић Тијана, Цветковић Никола, Чекић Анастасија, Шушањ Милош, Неверник Петар.
Наставници: здравствене неге Љубинка Коцић и Емилија Благојевић.

21.11.2017.

Фестивал здравља

Присуствовали су и учествовали у дискусији ученици  IV2/2 гр. и III6/3 гр.
Наставници: здравствене неге Љубинка Коцић и Емилија Благојевић.

слике

15.11.2017.

Вече друштвених игара

Четрнаестог октобра, Унија средњошколаца Србије је у оквиру пројекта „КОРАК“ организовала „Вече друштвених игара“ у КЗМ Гнездо.

Чланови Ученичког парламента, Анастасија Тишлер и Верица Јовановић, имале су прилике да са својим другарима из школе, Теодором Грковић, Омаром и Мариам Абушеик, посете „Вече друштвених игара“.

Наши ученици су вече провели у игрању разних друштвених игара, од којих су неке: Трке камила, Рикошет, Мафије, Шах, Човече не љути се, Јамб, Реми, Асоцијације, Таблић, Dixit и Twister. Циљ ове вечери није био само играње, него и упознавање вршњака и дружење са њима.

галерија

14.11.2017.

XVI ФЕСТИВАЛ ЗДРАВЉА

У Београду је почетком новембра, у Дому војске, одржан шеснаести по реду Фестивал здравља. Као по обичају, било је присутно доста излагача из света медицине, фармације, козметологије, здраве хране, а за посетиоце су одржана бројна предавања, трибине, радионице...

На једној од њих били су и наши ђаци. Радионица носи име „StartUp #зa5“, a део је националног пројекта „Будућност #за5“, који је покренуо Центар е8. Циљ ове радионице је да се средњошколци упознају са главним корацима у покретању самосталног посла и мотивишу да преузму иницијативу у креирању сопствене будућности. Учесници се упознају са основним појмовима пословња,  сазнају шта им је потребно за оснивање предузећа, али и како да сигурно воде свој посао. Овом догађају присуствовале су наше ученице Драгана Вучковић, Ивана Гиљен и Mariam Abu- Sheikh, све три из одељења Ф 3/3.

Истог дана, у обилазак Фестивала дошли су и ученици Ф 4/3: Никола, Јадранка, Оливера, Сандра, Адријана, Милица, Урош, Милица и Ивана. Обишли су штандове и са излагачима коментарисали о перспективи њиховог будућег позива, о изложеним козметичким препаратима, о новим трендовима у здравој исхрани, о квалитету и оправданости све веће употребе медицинских суплемената и друго.

Учешће у различитим активностима на Фестивалу здравља за ђаке су организовале: Јасмина Павићевић, педагошкиња, Жељка Николов, социјална радница и Милена Спасовић, наставница.

галерија

11.11.2017.

НАША ШКОЛА ВЕЛИКО СРЦЕ ИМА

Традиција није прекинута! И ове школске године Ученички парламент организовао је хуманитарну приредбу! Овај пут, сав приход од продатих улазница намењен је Центру за заштиту одојчади, деце и омладине у Звечанској.

Аудиције за учеснике организоване су 16. и 17. октобра. Када је састављен списак оних који ће наступати, кренуло се у свакодневне пробе. Тон, редослед извођача, најаве, светло, костими, дикција и још много тога, увежбавало се у свечаној сали Школе.

А за то време, по Школи су се разлетели еуфорични продавци карата. Имали су један заједнички циљ, да продају што више карата и прикупе што више новца за децу у Звечанској. И, били су веома успешни у свом делу посла!

Дошао је и 31. октобар, дан приредбе. Сала пуна! У публици ђаци, запослени, родитељи ђака. Иза сцене нестрпљиви извођачи. Приредба је могла да почне! Поздравна реч директорице, а онда мало певања, рецитовања, свирања, па опет певања, играња, свирања, глуме... На крају су сви извођачи спонтано изашли на сцену и приредба је добила елементе перформанса! Публика на ногама!

Браво, извођачи!

Браво за све који су дали свој допринос овој хуманитарној акцији!

слике

1   - следећа страна