1   - следећа страна

20.06.2018.

НАШИ НАЈБОЉИ МАТУРАНТИ 2017/18.године

УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ                           МИЛИЦА КОТУР Ф4/1

® УЧЕНИЦИ НОСИОЦИ ДИПЛОМЕ “ВУК КАРАЏИЋ“

ВАСЕВ ТЕОДОРА - МС4/1

Одсек санитарно-еколошких техничара - МИЛИЦА ПАВЛОВИЋ СТIV1

® НАЈБОЉЕ НАПИСАН РАД ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ

НА МАТУРСКОМ ИСПИТУ  -  ТИЈАНА РАЈКОВИЋ МС4/2

Изузетан успех на Републичком такмичењу:

ДУШАН ЈУРОШЕВИЋ Ф4/1 - 1.место на Републичком такмичењу у атлетици, у дисциплини скок у даљ

Запажено ангажовање у раду Ученичког парламента:

1. Борља Бојана Л4/2
  2. Павловић Ивана Л4/2
  3. Милојковић Ђорђе Ф4/2
  4. Билбија Алекса Л4/1
  5. Новаковић Лука МС4/6
  6. Лутовац Милић Ф4/1
  7. Ивановић Душан Ф4/1

13.06.2018.

НАЈЛЕПШЕ ЈЕ ЂАЧКО ДОБА

Последњи дан маја. Дивно сунчано јутро на Звездари. Прошло је тек двадесетак минута од седам сати. Испред наше школе било је ужурбано. Стигао је комби са озвучењем; звучници се размештају тако да звук тог дана буде без грешке. DJ монтира миксету и микрофон. Декорација од разнобојних балона краси школски плато. И топови за пена- парти поставњени су на време. Није тај мајски дан обичан пролећни дан. То је последњи школски дан за наше матуранте.

Ближи се осам, и четвртаци пристижу на свечани, опроштајни час са разредним старешинама. Осећа се узбуђење и јаке емоције додатно греју ваздух.

Према сатници прославе, за девет сати био је планиран свечани излазак матураната на школски плато. Тако је и било. Разредне старешине које су 1. септембра 2014. на том истом платоу прозвале своје одељење и увеле га у Школу, сад предводе своје ученике и симболично их изводе из Школе. Весело и дирљиво у исти мах. Наравно, традиција ношења мајица са духовитим порукама испоштована је и ове године.

Плато је крцат. Преплављен је младошћу! Директорка Школе др Снежана Милановић је поздравила матуранте. Пожелела им је много среће у животу и да се тог дана лепо и паметно проведу.

Све је спремно и сви су спремни за провод! 3,2,1! Пуштање балона у ваздух означило је почетак журке. Музика, певање, игра, пена, пољупци, коло, сузе због растанка генерације, трубачи, загрљаји испунили су наредна три сата. Младалачка енергија није сплашњавала ни за трен. Атмосфера је била чаробна!!!

Драги матуранти, ваша школа вам жели све најбоље! Нека вам животи буду испуњени срећом, љубављу, добрим здрављем, успехом, добрим људима!

галерија

26.05.2018.

Трка изазова Košutnjak Challenge Race

У суботу, 26. маја, са почетком тачно у подне, одржана је седма по реду Трка изазова (на српском: Košutnjak Challenge Race, организатор је Belgrade Running Club). На шумској стази дугој пет километара требало је савладати седам различитих препрека, што је захтевало и брзину и вештину и снагу. Наша школа имала је два представника: професору српског Горану Боричићу, који је истрчао пет досадашњих, придружио се матурант Јован Јаковљевић (МС IV2). Нису се обрукали: од 242 одрасла мушка такмичара, Јован је трку завршио као 73 (у времену 30':43''), а професор Горан као 76 (30':49''). Наравно, ових шест секунди скупо ће коштати матуранта Јована, ваља њему положити писмени део испита из српског...

24.05.2018.

ИЗБОР УЧЕНИКА ГЕНЕРАЦИЈЕ ШКОЛСКЕ 2017/18. године

У складу са чл.18 ПРАВИЛНИКА О ПОХВАЉИВАЊУ И НАГРАЂИВАЊУ УЧЕНИКА МЕДИЦИНСКЕ ШКОЛЕ И ИЗБОРУ УЧЕНИКА ГЕНЕРАЦИЈЕ, Наставничко веће Медицинске школе на седници дана 24.04.2018. године расписује

ОГЛАС

за избор

УЧЕНИКА ГЕНЕРАЦИЈЕ

школске 2017/18 године

Детаљније о условима конкурса и бодовања можете видети кликом на линк

22.05.2018.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ ЗА ШК. 2017/2018. ГОДИНУ КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

У недељу, 13. маја ове године, одржанао је Републичко такмичење из књижевности, Књижевна олимпијада, у Сремским Карловцима. Пуне самопоуздања и сигурне у своје знање, наше ученице: Зорана Симић – Ф II2, Марија Арбутина -  Ф III 2 и Верица Јовановић -  Ф III 3,  у пратњи наставника, Јасмине Жујовић су кренуле на пут. Занете лепотом Сремских Карловаца, али и грешком возача, стигли смо у Нови Сад. На срећу, врло брзо смо решили овај проблем, па смо стигли на нашу коначну дестинацију. У 11 : 00 часова почело је такмичење и трајало је до 13 : 30. Пуни утисака са теста, кренули смо у обилазак Сремских Карловаца. Успут смо проверавали одговоре и сваким тренутком узбуђење је постајало све веће. Ученице су имале прилику да упознају пуно ђака из других школа широм наше земље. У 18 : 00 часова смо се вратили у Карловачку гимназију на проглашење резултата и доделу диплома. Били смо пресрећни када смо сазнали резултате, пошто се нисмо надали таквом успеху. Наша ученица, Зорана Симић, освојила је прво место, док су Марија Арбутина и Верица Јовановић постигле сјајан резултат, освојивши 16 бодова. Вратили смо се у Београд у касним вечерњим сатима, тачније у 21 : 30 сати, уморни али срећни, пошто смо нашу Школу представили у најбољем могућем светлу.

Ученица : Зорана Симић -  Ф II2

Наставник : Јасмина Жујовић