1   - следећа страна

Светски дан борбе против ХИВ-а

Обележавање Светског дана борбе против ХИВ-а 01 децембра

у нашој школи 29.11.2019. године традиционално је одржано предавање

Црвеног крста Звездара "Превенција ХИВ-а" за око 350 ученика у првом разреду.

Парола овогодишње кампање је „Друштво доприноси напретку“

0f709cea-b44b-4cc5-86cb-da476f1fe43d.jpg

"За и против глутена"

Стручно веће наставника медицинске групе предмета организовало је  предавање на тему  "За и против глутена"  25.11.2019.год. Предвач је била Др Александра Пејић,специјалиста хигијене,која је била наставник у нашој школи,а сада ради као начелник одељења хигијене исхране у служби за болничке епидемологије и хигијени исхране,клиничког центра Србије. Предавању су присуствовали наставници наше школе (25 наставника) и 60 ученика профила медицинска  сестра техничар,фармацеутски техничар и лабораторијски техничар. Тема је данас популарна,а Др Александра Пејић нам је помогла стручним предавањем,да се определимо,за или против глутена,у циљу превенције здравља људи.

Руководилац стручног већа наставника

медицинске групе предмета

Др Елизабета Вујичић

nemaslike.jpg

,, Пoкушaj дa хoдaш у мojим ципeлaмa"

Хумaнитaрнo књижeвнo вeчe ,, Пoкушaj дa хoдaш у мojим ципeлaмa",  у oргaнизaциjи удружeњa Хajр,  oдржaло сe 19. нoвeмбрa у сaли oпштинe Врaчaр.

Председница Удружења нaс је позвала да им сe придружимо и уприличимо oвaj дoгaђaj, што смо ми и прихватили. Циљ  књижевне  вечери је био дa aфирмишe Удружeњe, крoз ствaрaлaштвo књижeвникa, кojи су сe пoтрудили дa, у oквиру темe, прикaжу како је то гaзити ципeлaмa oнoгa кojи je згaжeн.
Нa вeчeри су гoвoрили представници Општине, МУП-а, Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, психиjaтaр Joвaн Maрић, бројни песници, новинари и драмски уметници.

Пошто се, у оквиру Вежби психијатријских болесника, често сусрећемо са жртвама насиља свих врста и чујемо њихове животне приче, знамо колики је значај оваквих удружења и њихова борба против насиља. На овај начин, такође, скренута је пажња јавности на пораст убистава и самоубистава, како у нашем друштву, тако и у свету.

Својим присуством,  подршку раду Удружења дали су ученици МС4/2: Рашић Маша, Симеонов Милица, Стевановић Ивана, Стојковић Вељко, Тричковић Хелена, Цвијовић Даринка, Чолић Јана и Шулејић Анђела.

Наставници Николић Катарина и Биљана Миливојевић

e2330a97-8c36-4635-a857-5fef7f78b8c0.jpg

Свети Врачи

Стручно веће наставника медицинске групе предмета је и ове школске године 14.11.2019. у клубу школе обележило славу лекара Свети Врачи са осталим члановима колектива. Домаћин славе је била др Елизабета Вујичић. Резање славског колача је обавио школски вероучитељ и свештеник Срђан Ћосић. Сетили смо је ранохришћанских свештеника Светих Козме и Дамјана, који су били браћа по духу и телу и лечили болеснике у име Христово.

др Вујичић Елизабета

41064c6d-2a59-4997-9e5a-ac138e4dde61.JPG

Извештај са XX Јесењег фестивала здравља

Дана 30 и 31.10. 2019. у Дому војске Србије, у Београду, одржан је XX Јесењи Rosa фестивал здравља.

Првог дана фестивала, ученици наше школе, у пратњи наставника присуствовали су Трибини за младе Кабинета министра без портфеља задуженог за демографију и популациону политику  „ Важност очувања репродуктивног здравља и превенција полно преносивих болести“; проф. др Славица Ђукић- Дејановић, министарка; др Марија Обрадовић, Студентска поликлиника Београд. Након успешно реализоване трибине, ученици су се упознали са садржајима фестивала и дешавањима на бини.

Присутни ученици: МС III4/3, МС III5/3, МС III6/2, МС IV2/2, МС IV3/3, МС IV5/3.

Наставници: Миливојевић Биљана, Малиш Драгица, Варајић Споменка, Ђинђић Бојана.

Другог дана фестивала, ученици наше школе, у пратњи наставника присуствовали су Трибини за младе Министарства здравља „ Превенција наркоманије“; „ Ризик од дрога са аспекта токсикологије“ проф. др Славица Вучинић, Национални центар за контролу тровања ВМА; „ Развој зависности и последице“ др Александар Вујошевић, Специјална болница за болести зависности ; „ Кривичне и прекршајне одредбе у вези поседовањем и уживањем опојних дрога“ Јасмина Станковић, заменик републичког јавног тужиоца. Након успешно реализоване трибине, ученици су се упознали са садржајима фестивала и дешавањима на бини.

Присутни ученици: IV1/3, IV2/1.

Наставници:  Поповић Јована, Пантелић Бојана, Грујичић Бојана.

nemaslike.jpg

1   - следећа страна