1   - следећа страна

Републичко такмичење Медицинских школа из математике

Републичко такмичење Медицинских школа из математике одржано је  5.и6.априла 2019. године у  Зајечару.

Нашу школу су представљали ученици четвртог разреда:  Маја Марковић, Маја Илић (ФTlV), трећег разреда: Ања Мартић Гојовић(ФTlll) , другог разреда:  Стефан Главашић и Милош Илић (МСll), првог разреда : Ања Митић (МСl) и Катарина Јоргаћевић (ФTl).

Љубазни домаћини из Средње медицинске школе у Зајечару потрудили су се да нам боравак у њиховом граду протекне што опуштеније. Присетили смо се лепих тренутака и освојених првих награда наших ученика од пре пет година, када се такмичење такође одвијало у њиховој школи. И ове године наши такмичари нас нису разочарали.

Стефан Главошић заузео је прво  место , са освојених  сто бодова  међу такмичарима друге године ( ментор Весна Обрадовић Антонић).

Катарина Јоргаћевић  и Ања Митић су одлично представљале нашу школу и показале да имамо сјајне такмичаре у будућности ( ментор Андрија Терзић).

Остали ученици су дали све од себе и представили се у најбољем светлу.

92a10d53-4806-4d00-831c-7c416a6bbd56.png

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

У суботу, 30. марта 2019. наши ученици су учествовали на Окружном такмичењу из књижевности, одржаном у 10 сати у Филолошкој гимназији.  Уложили су изузетан труд и посветили много времена припремајући се да покажу добро знање у конкуренцији са учесницима из бројних гимназија и стручних школа. Похваљујемо наше ученике, њихов рад и очигледну жељу да што успешније представе своју школу: Софију Чумић МС I5 (16 бодова), Милоша Михајловића МС I5 (11 бодова), Тијану Радисављевић МС III3 (14 бодова), Александра Антића МС III2 (16 бодова), Зорану Симић ФIII2 (19 бодова), Верицу Јовановић ФIV3 (16 бодова) и Марију Арбутину ФIV2 (14 бодова).

Честитамо Зорани Симић на освојеном 2. месту! Желимо јој много среће и успех на Републичком такмичењу!

Ученике је пратила Славица Марковић, наставник српског језика и књижевности.

4cd5ada1-87bf-4633-8a5b-85c5ba89d20e.jpg

Посета Природњачком музеју

У суботу 30.3.2019.ученици одељења Л3/1, у пратњи наставнице Симеуновић Николине, присуствовали су изложби" Пази, отровно!"Поред великог броја интересантних експоната-отровних глљива,биљака,инсеката и животиња имали смо прилику да чујемо поучно предавање о врстама отрова у природи,начинима њихових деловања и мерама превенције и заштита од интоксикације.

dd0e7ae7-3a75-45dc-aca7-cd74deec764d.jpg

Извештај са фестивала здравља

Ученици Медицинске школе су 28.03.2019. год. учествовали на 19. Пролећном фестивалу здравља, одржаном у Дому Војске Србије, у Београду.

Присуствовали су  трибини Министарства здравља Србије посвећеној менталном здрављу младих, агресивности у адолесценцији и борби против суицида. Ученици су активно учествовали у радионици и дискусији, а по завршетку трибине обишли су штандове који су промовисали здраве стилове живота.

Ученици који су учествовали:

МСIII-4: Алексић Неда, Амиџић Андреа, Беатовић Ивана, Гагић Александра, Гарафијат Наталиа Ана, Далифи Алиса, Драгичевић Јована, Дубљевић Теодора, Ђукић Марко, Живковић Лазар, Зекановић Теодора, Лазић Дуња, Лалић Марија, Матовић Ивана, Милетић Дајана, Митровић Оливера, Новаковић Јована, Пантић Ана, Пејић Милена, Продан Александра и Продановић Урош.

Наставници:

Благојевић Емилија и Крстић Драгана.

28.03.2019.

a8eef8d0-f37e-41a6-ad96-342d42e435b7.jpg

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

Општинско такмичење рецитатора  одржано је на Звездари, 19.марта 2019. на сцени позоришта „Пан театар“. Наступе рецитатора оценио је стручни жири у саставу: Оливера Викторовић, професор глуме и глумица; Снежана Ђорђевић, песникиња и председница организације Пријатељи деце Звездара и Бојана Ђурашковић, глумица.

На Школском такмичењу одабрани су ученици који су представили нашу школу: Верица Јовановић ФIV3, Марија Ступар МСIV5, Теодора Симић СТII1 и Милош Михајиловић МСI5. Иако се нису пласирали на виши ниво такмичења, заслужили су похвалу због уложеног труда и рада. Поред тога су показали велику љубав према поезији.

Наставнице српског језика и књижевности Биљана Самарџић и Јелена Матић

1951f53b-cf50-4bab-95a2-6789a993caf8.jpg