Поводом Дана општине Звездара, 16.октобра 2019. у свечаној сали Шесте београдске гимназије одржана је додела награда ученицима основних и средњих школа који су освојили прво,друго или треће место на републичим такмичењима. Председник општине је похвалио све надарене ученике и захвалио се њиховим менторима на великом труду и времену које одвајају за своје ученике.Пријему су присуствовали ученици наше школе са својим менторима.

Тијана Савески Лll1је освојила прво место на Републичком такмичењу ликовног стваралаштва , ментор професор Љиљана Тодоровић Милинковић.

Стефан Главашић MСlll5  је освојио прво место на Републичком такмичењу из математике, ментор професор Весна Обрадовић Антонић.

Милош Петровић  је освојио треће место на Републичком такмичењу из биологије, ментор прфесор Маја Срдић.

Александар Николић MCll4 је освојио треће место на Републичком такмичењу из анатомије, ментор професор Бранка Брајовић Михајловски.