Почеци наставе у Медицинској школи везују се за 1. новембар 1921. године. Школа има традицију дугу један век у школовању кадра здравствене струке.

Данас, 1. новембра 2021. године Школа је обележила значајан јубилеј, 100 година од њеног оснивања.  Тим поводом, нашу Школу посетио је градоначелник Београда проф. др Зоран Радојичић.

''Београд је поносан на овај јубилеј који данас славимо, а то је сто година постојања Средње медицинске школе на Звездари. Око педесет хиљада ученица и ученика се до сад образовало у њој и након тога своје даље образовање усмерило у различитим правцима, од студирања медицине, до послова медицинских и рендген техничара, лабораната, фармацеута, санитарних инспектора. У овом важном тренутку пандемије видимо колико су то важне области медицине. Из године у годину школа је ишла линијом развоја, повећавао се број и ученика и наставника, и израсла у највећу медицинску школу у земљи. Тренутно школа има око 1.600 ученика''  рекао је Радојичић.

Фотографије са данашње посете градоначелника можете погледати ОВДЕ.