На Војномедицинској академији је 17.09.2024. године одржан симпозијум „Савремени приступ у организацији рада медицинских сестара и здравствених техничара“. Нашу школу су представљали наставници здравствене неге Јована Предојевић Ћоровић, Марија Нешић, Јелена Вељковић и Бојана Ђинђић са ученицима одељења МС 3/2 и МС 4/2. Утисци са симпозијума су веома позитивни и захвални смо на позиву Војномедицинској академији. Активности и одговорности медицинских сестара и здравствених техничара су истакнуте као изузетно значајне и есенцијалне у медицинској пракси, са посебним освртом на неопходност правилне организације рада. Ученици су пажљиво слушали и истакли како су имали прилику да науче нешто ново у вези са организацијом у сестринском раду. Похваљујемо наше ученике који су поносно представљали школу. Порука са данашњег симпозијума била је мудра реченица Флоренс Најтингел „Ако у сестринству не напредујемо сваке године, сваког месеца и сваке недеље, верујте ми да тада назадујемо“.