Светски дан срца у организацији Универзитетског клиничког центра Србије је одржан 29.09.2024. године на Сава променади. Циљ је била едукација грађана о кардиоваскуларним болестима и превенцији кардиоваскуларних болести које су водећи узрок оболевања и умирања. Као представници медицинске школе на Звездари учествовали су ученици одељења МС 4/1, 4/6, 3/3 и 3/5 са наставницима здравствене неге Драгицом Малиш, Маријом Нешић и Јованом Предојевић Ћоровић. Ученици су били активни у спровођењу здравствено васпитних активности усмерених ка информисању грађана о ризицима за кардиоваскуларне болести и могућностима заштите здравља. Похваљујемо све ученике који су допринели успешном обележавању Светског дана срца.