Ове године Светски дан менталног здравља, обележава се под слоганом: „Промоција менталног здравља на радном месту“.
Светска здравствена организација, овим поводом, истиче колико је важна превенција менталних поремећаја и очување менталног здравља на радном месту. Безбедно и здраво радно окружење може деловати као заштитни фактор за ментално здравље. Неповољни услови рада утичу на ментално здравље, укупан квалитет живота и продуктивност на послу. Подржавајуће радно окружење подстиче добро ментално здравље пружајући осећање продуктивности, унутрашњег задовољства и мотивисаности за рад.

Ученици наше Школе, МС 4/2 и Ф 3/2, су се потрудили да својим радовима подсете колико је ментално здравље важно и како стално треба да радимо на његовом очувању.

Представљамо један диван рад, нашег ученика Станка Анђића, који се потрудио да својом песмом допринесе подизању свести о значају менталног здравља.

Здравље душе

Унутар душе постоји сила

Која контролише добро и зло

Унутар душе постоји сила

Која под ногама потреса тло.

И та сила зна да чезне,

И та сила зна да пати

И она каткад тужна бива

Човек мора то да схвати!

Кад та горда сила лоше бива

Не треба је ружно звати,

Нити треба она то да скрива

Већ јој тада руку дати.

Помоћ сили снагу даје

Да поново гордо ходи,

Зато разум нека траје

И нек’ сваком здравље годи.

Станко Анђић, МС IV2

Наставник Биљана Миливојевић